Ο Σύνδεσμος Μεγαλοχωριτών «Η Αγία Παρασκευή» διοργάνωσε τριήμερο τουρνουά μπάσκετ(11-13 Αυγούστου) με την συμμετοχή 6 ομάδων στο ανοιχτό γήπεδο μπάσκετ στον Άγιο Αθανάσιο Μεγάλου Χωριού. Μετά την λήξη του μεγάλου τελικού μεταξύ Πρωτέα και Ρακόμελου, που βρήκε νικητή τον πρώτο με 79-60 ακολούθησαν οι απονομές των μεταλλίων στις δυο νικήτριες ομάδες από τα μέλη του συλλόγου Βαγγέλη Πριτσιόλα και Ανδρέα Παΐδα.
Φωτογραφίες: Δημήτρης Κολλημένος
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-grNZRFRydK0/WYMwIA5e55I/AAAAAAAD-QU/KVV3DzGVpdk2N_MoK4SSI14ys1n_TnssQCLcBGAs/s1600/b2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)