Διαιτητική καριέρα θα ακολουθήσει ο Ευρυτάνας Σπύρος Μπύρος, ο οποίος ήταν μέχρι πέρυσι βασικό στέλεχος της Κρέντης.
Ο 21χρονος πρώην αμυντικός συμμετείχε στις εξετάσεις της νέας σχολής διαιτησίας του ΣΔΠ Εύβοιας (Σε συνεργασία με την ΕΔ/ΕΠΣΕ), που διενεργήθηκαν το Σάββατο 13 Δεκεμβρίου στις 10:00 στην Χαλκίδα στην αίθουσα του ΣΔΠ Εύβοιας. Υπεύθυνος της σχολής διαιτησίας ήταν το μέλος της ΕΔ/ΕΠΣΕ Μπάμπης Καρατζάς. Ο Μπύρος διαμένει εδώ και λίγο καιρό στα Ψαχνά Ευβοίας και αποφάσισε να στραφεί στον δρόμο της διαιτησίας.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)