Σημαντική ευκαιρία να χριστεί σκόρερ έχασε ο Δημήτρης Ρούσσης στην εκτός έδρας νίκη 1-0 της Καλαμάτας επί του ΠΑΟ Βάρδας. Στο 40ο λεπτό η κεφαλιά του 26χρονου Ευρυτάνα άσου μετά το κόρνερ του Σωτήρη Τσάτσου σταμάτησε στο αριστερό κάθετο δοκάρι των γηπεδούχων. Σε αυτό το ματς ο Τάσος Γεωργακόπουλος μπήκε ως αλλαγή και έχασε και αυτός ευκαιρία στο 63΄, αλλά το σουτ του μπλοκαρίστηκε από τον αντίπαλο πορτιέρο. Ο Ρούσσης άρχισε ως βασικός, ενώ ο Γεωργακόπουλος μπήκε ως αλλαγή.Το παιχνίδι ήταν για την 6η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)