Καλή σχετικά ποιοτικά ήταν η 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ ΕΠΣ Ευρυτανίας, που διεξήχθη το Σαββατοκύριακο 8 και 9 Νοεμβρίου. Σημειώθηκαν 11 γκολ, ενώ υπήρξαν 3 αποβολές.
Ο Αίολος επιβλήθηκε στις καθυστερήσεις με 3-2 της Ποταμιάς στο πιο ενδιαφέρον παιχνίδι της αγωνιστικής. Ο ΑΠΟΚ «φούλαρε» στην επανάληψη και κέρδισε με 3-0 της Μυρίκης, μετατρέποντας το ντέρμπι σε περίπατο. Ενώ στο ντέρμπι των ουραγών η Κρέντη πήρε πολύ άνετα την πρώτη της νίκη με 3-0 επί της Φραγκίστας.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)