Φιλική ρεβάνς έδωσαν η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Καρπενήσι 2002 και ο Αίαντας Λαμίας. Μια εβδομάδα μετά τις αναμετρήσεις της Λαμίας το Σάββατο 4 Οκτωβρίου στις 10 το πρωί στο αθλητικό κέντρο Καρπενησίου οι δυο ακαδημίες τέθηκαν ξανά αντιμέτωπες. Και τα 3 παιχνίδια διεξήχθησαν συγχρόνως σε διαφορετικά γήπεδα.
Οι Juniors ηττήθηκαν με 4-6, ενώ οι προπαίδες με 2-4, έχοντας ως σκόρερ τον Γιάννη Τσούκα και τον Γιάννη Τσάρα. Τις εντυπώσεις έκλεψαν ξανά οι παίδες, που ήρθαν ισόπαλοι με 3-3. Δυο τέρματα με απευθείας φάουλ πέτυχε ο Γρηγόρης Τάσιος, ενώ τον δρόμο προς τα δίχτυα βρήκε και ο Γιάννης Μοτσιόλας.
Την προπονητική καθοδήγηση ανέλαβαν οι: Χρήστος Καλαμπάκας(Juniors), Γιάννης Φλωράκης(Προπαίδες) και Δημήτρης Αντωνίου(Παίδες). Όλα τα παιδιά έκαναν πολύ καλή εμφάνιση και πήραν τα πρώτα παιχνίδια, έστω και ανεπίσημα στα πόδια τους. Η Ακαδημία ενδέχεται να δώσει και νέο φιλικό παιχνίδι.
Φωτογραφίες: Παναγιώτης Κολλημένος
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)