Κυριακή 14 Σεπτεμβρίου 2014

90λεπτη συμμετοχή για τους 3 Ευρυτάνες των εθνικών πρωταθλημάτων

Την πρώτη τους παρουσία στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής είχαν οι δυο εκπρόσωποι του Ευρυτανικού ποδοσφαίρου, καθώς την περασμένη Κυριακή (14-9) υπήρξε η πρεμιέρα της διοργάνωσης.
Ο Δημήτρης Κατσαδούρος του Εθνικού Φιλιππιάδας έπαιξε σε όλον τον αγώνα στην εκτός έδρας ήττα(3-1) της ομάδας του από την Αναγέννηση Άρτας για τον 2ο Όμιλο. Για τον 3ο Όμιλο η Καλαμάτα επιβλήθηκε με 1-0 της Κύμης και ο Δημήτρης Ρούσσης αγωνίστηκε για 90 λεπτά. Ο Τάσος Γεωργακόπουλος πέρασε στο γήπεδο ως αλλαγή στο 40΄, έχοντας δυο καλές ευκαιρίες στο 59΄ και στο 85΄. Όσον αφορά το κύπελλο Ελλάδας ο Γιώργος Γεωργίου αγωνίστηκε και αυτός σε ολόκληρο το 90λεπτο στην νίκη-πρόκριση του Απόλλωνα με 1-0 επί της Καλλιθέας (1-1 ο πρώτος αγώνας).