Στο Χιονοδρομικό Κέντρο του Βελουχίου προπονήθηκαν για πρώτη φορά σήμερα (12/3) 4 αθλητές χιονοδρομίας της Εθνικής μας ομάδας. Οι αθλητές είναι οι εξής: Αναστασία Γκόγκου, Γιάννης Πρώϊος, Γιάννης Αντωνίου και Κώστας Συκαράς. Η προπόνηση έγινε κάτω από ηλιοφάνεια καλές καιρικές συνθήκες υπό την επίβλεψη του Ομοσπονδιακού Προπονητή Στέργιου Πάππου.
Οι αθλητές θα αγωνιστούν το Σαββατοκύριακο (15-16/3) στον διεθνή αγώνα που θα γίνει στο Χιονοδρομικό του Βελουχίου. Οι συνθήκες που συνάντησαν ήταν πολύ καλές και ιδανικές για την προετοιμασία των χιονοδρόμων.
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)