Πριν μερικές εβδομάδες συμμετείχαν 2 Ευρυτάνες αθλητές στους αγώνες Joya Kick Boxing Championship 2014 (1η αγωνιστική). Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν την Κυριακή (9/3) στο Ολυμπιακό Στάδιο στην Αθήνα.
Ο Φοίβος Αντωνίου στην κατηγορία των -55 κιλών τα πήγε πολύ καλά κερδίζοντας τον αντίπαλο του. Στα -75 κιλά ο Ανδρέας Σιταράς ηττήθηκε έχοντας σημαντικά παράπονα για την διαιτησία. Τους αθλητές συνόδεψε ο προπονητής τους Θωμάς Ξαγάρας. Στους προσεχείς μήνες θα πραγματοποιηθεί η 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος.
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)