![](http://2.bp.blogspot.com/-n2lubbqH9-c/UauOm08U7XI/AAAAAAABLvk/rJJ0ldOVxy0/s200/eurobasket1.jpg)
![](http://2.bp.blogspot.com/-1PXLh23y0J8/UauOpH0G_2I/AAAAAAABLvs/OcmiqXCA3a0/s320/eurobasket2.jpg)
Μετά από μια χρονιά απουσίας η Εθνική ομάδα μπάσκετ των ανδρών θα επιστρέψει στο Καρπενήσι και στο Hotel Spa Montana για να κάνει προετοιμασία εν όψει του Ευρωμπάσκετ της Σλοβενίας(4-22 Σεπτεμβρίου με την Ελλάδα να έχει κληρωθεί κόντρα σε: Σουηδία, Ρωσία, Τουρκία, Ιταλία και Φινλανδία). Με νέο προπονητή τον Ιταλό Αντρέα Τρινκιέρι το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα καταφτάσει στις 27 Ιουλίου και θα παραμείνει για περίπου 10 ημέρες.
![](https://lh4.googleusercontent.com/-OFVS1gbE0AM/TXFn14HDcsI/AAAAAAAAAfs/O6lOCwbh0HI/s1600/ntais1.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-HPd06kOGhks/TVr9UAvAhwI/AAAAAAAAAUM/RnqqBcGoBWo/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-tjy2w3t5d4w/TVPidIPR2AI/AAAAAAAAAQQ/jDc_nhN8e-k/s1600/camelotnew1.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)