Με τον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος επανέρχονται στις υποχρεώσεις τους οι ομάδες της Β΄ ΕΠΣ Ευρυτανίας. Το Σαββατοκύριακο 11 και 12 Μαΐου έχει προγραμματιστεί η 4η αγωνιστική του εν λόγω πρωταθλήματος. Η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει στο Καρπενήσι το Κεράσοβο σε ένα ματς, το οποίο θα κρίνει κατά μεγάλο ποσοστό την δεύτερη θέση.
Οι Κερασοβίτες είχαν νικήσει στον πρώτο γύρο με 3-1, ενώ οι δυο ομάδες έχουν λιγοστές πιθανότητες για την πρωτιά. Το αήττητο Ραπτόπουλο υποδέχεται το τελευταίο Κρίκελλο και φιλοδοξεί να πλησιάσει ακόμη πιο κοντά στην επάνοδο στο Α΄ τοπικό. Η Δόξα νίκησε στην πρεμιέρα του Καρπενησίου δύσκολα με 3-2.
Τιμωρημένοι είναι οι: Λάμπρος Παπαδήμος (Ραπτόπουλο) και Γιάννης Μητρόπουλος (Κρόκελλο).
Δεν ορίστηκαν διαιτητές στο ματς του Ραπτοπούλου
Αύριο Σάββατο (11-5) θα αποφασίσει ο Κεραυνός εάν θα ταξιδέψει στο μακρινό Ραπτόπουλο, καθώς υπάρχουν πιθανότητες να μην κατέβει να αγωνιστεί. Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για την Κυριακή 12/5 και δεν έχει οριστεί ακόμη διαιτητική τριάδα.
Η προϊστορία των τελευταίων ετών στο ΑΕΚ-Κεράσοβο
2004-2005
|
1-1
|
2005-2006
|
4-3
|
2006-2007
|
0-1
|
2007-2008
|
4-2
|
2008-2009
|
0-3 α.α.
|
4η Αγωνιστική Β΄ ΕΠΣ Ευρυτανίας(11/12-5-2013)
ΑΕΚ-Κεράσοβο Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου 11-5
Διαιτητής: Νεκτάριος Χρυσαφόπουλος(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
1ος Βοηθός: Βασίλης Ίβρος(ΕΠΣ Ευρυτανίας)
2ος Βοηθός: Δημήτρης Γιαννιώτης(ΕΠΣ Ευρυτανίας)