Το Σάββατο 20/4 πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της λαχειοφόρου αγοράς του Βελουχίου.Έγινε στις 7 το απόγευμα στα γραφεία του ΑΠΟΚ στο Δημοτικό στάδιο Καρπενησίου παρουσία των τοπικών μέσων μαζικής ενημέρωσης για την διασφάλιση της αξιοπιστίας της κλήρωσης.
Νικητής αναδείχτηκε ο λαχνός με νούμερο 348 και είναι ο Λάμπρος Πέτρου, ο οποίος κερδίζει ένα Laptop DELL Inspiration 15’’. Παρόντες στην κλήρωση ήταν οι διοικητικοί παράγοντες του ΑΠΟΚ Χρήστος Γιαννίτσαρης, Κώστας Πασσάς, Ανδρέας Κατσακιώρης και Νεκτάριος Καρδαμπίκης καθώς και ο ποδοσφαιριστής της ομάδας Βασίλης Τσουκαλάς.
Φωτογραφίες: Παναγιώτης Κολλημένος