Μια νίκη και μια ήττα περιελάμβαναν ξανά τα αποτελέσματα για τους ποδοσφαιριστές της 6ης Περιφέρειας (ΕΠΣ Βοιωτίας-Ευρυτανίας-Φθιώτιδας-Φωκίδας). Αντιμετώπισαν στην Καρδίτσα για την 3η αγωνιστική την 4η Περιφέρεια (ΕΠΣ Θεσσαλίας-Καρδίτσας-Λάρισας-Πιερίας-Τρικάλων).
Οι παίδες γνώρισαν την ήττα με 2-1 (Ο Κοντοθανάσης έκανε το 1-0 και ο Καραθάνος το 2-1, ενώ ισοφάρισε ενδιάμεσα ο Χρήστος Τζάκας). Ο Κώστας Ζαγαρίτης και ο Χρήστος Σκαλτσάς χρησιμοποίησαν την ακόλουθη σύνθεση: Καράντζαλης, Χουσιάδας, Καλομοίρης(41΄ Αναδιώτης), Παπαδήμας, Βασιλείου, Μερεντίτης, Νίκας, Λεοντίου, Τζάκας, Αλμπάνης(41΄ Ζαχάρης), Λαμπρόπουλος(60΄ Θεοχάρης)
Οι νέοι αντίθετα κέρδισαν με 1-0 με γκολ-πέναλτι του Ιωακείμ Αποστολόπουλου στο 43΄, έκαναν το 2/2 και δεν δέχτηκαν κανένα γκολ!. Η σύνθεση για την ομάδα των Βαγγέλη Λέντα και Βαγγέλη Πούλου ήταν η εξής: Καρανάσος, Τσάκαλος, Κηρολίβανος, Ντελής, Δάβρης, Μαργαρίτης, Μαγγόγιας(68΄ Χρυσαφόπουλος), Βασιλείου, Στοιχειός(85΄ Παπανικολάου), Αποστολόπουλος, Σύρμος(55΄ Νασιακόπουλος).
Από Ευρυτανικής πλευράς αλλαγή πέρασε ξανά ο Κώστας Χρυσαφόπουλος, ενώ στον πάγκο παρέμειναν ο Τόμις Χρυσαφόπουλος και ο Άρης Σιταράς.
Με την κατάκτηση της πρωτιάς στους νέους η 6η Περιφέρεια θα έχει τον πρώτο λόγο στην συγκρότηση των μικτών ομάδων ζωνών, που θα αγωνισθούν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.
Οι τελικές βαθμολογίες
Παίδες
(Ομάδα/Βαθμοί/Τέρματα)
4η Περιφέρεια
|
6
|
5-2
|
5η Περιφέρεια
|
3
|
5-3
|
6η Περιφέρεια
|
0
|
1-6
|
Νέοι
(Ομάδα/Βαθμοί/Τέρματα)
6η Περιφέρεια
|
6
|
5-0
|
4η Περιφέρεια
|
1
|
1-2
|
5η Περιφέρεια
|
1
|
1-5
|
![](https://lh4.googleusercontent.com/-OFVS1gbE0AM/TXFn14HDcsI/AAAAAAAAAfs/O6lOCwbh0HI/s1600/ntais1.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-HPd06kOGhks/TVr9UAvAhwI/AAAAAAAAAUM/RnqqBcGoBWo/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://4.bp.blogspot.com/-tjy2w3t5d4w/TVPidIPR2AI/AAAAAAAAAQQ/jDc_nhN8e-k/s1600/camelotnew1.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)