Τρίτη 24 Ιανουαρίου 2023

Σκόρερ η νεαρή Φεγγούλη με τον Παναιτωλικό

Ισοπαλία με γκολ της Αθηνας - Παρασκευής Φεγγουλη για την γυναικεία ομάδα του Παναιτωλικου
Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το ματς της 3ης αγωνιστικής για την ομάδα του Παναιτωλικου κόντρα στον Άγιο Δημήτριο . Η Ευρυτάνισσα Αθηνά-Παρασκευή Φεγγούλη πέτυχε το πρώτο της γκολ στο μόλις 3ο της ματς στη Γ΄ Εθνική.
Οι φιλοξενούμενες αιφνιδίασαν «με το καλημέρα» και σκόραραν μόλις στο πρώτο λεπτό με την Ιωάννα Παναγοπούλου, γεγονός που επέδρασε αρνητικά στην απόδοση των γηπεδούχων, τουλάχιστον στο πρώτο ημίχρονο.
Ωστόσο η ομάδα του Παναιτωλικου θα μπορούσε να είχε ισοφαρίσει αν ο ρεφερυ καταλογιζε την έσχατη των ποινών σε χέρι παίκτριας του Αγιου Δημητρίου μετά από σέντρα σουτ της Φεγγουλη.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχες μπήκαν πιο αποφασιστικά και κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 55′ με εξαιρετικό γκολ της Φεγγούλη, που απέφυγε με ωραίο τρόπο 2 αντιπαλους, ενώ είχαν τρεις τέσσερις ακόμη καλές στιγμές, πάλι με την Φεγγουλη και με την Ντίνα Παπαδημητρίου, χωρίς όμως να καταφέρουν να πετύχουν ένα δεύτερο γκολ που θα τους έδινε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Πηγή: agriniara.gr