Δευτέρα 22 Αυγούστου 2022

Εντυπωσιακό φινάλε στο Basketball Is Life (Φωτορεπορτάζ)

Με πολύ μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το τριήμερο 19 έως 21 Αυγούστου του τουρνουά 3on3 Basketball Is Life με διοργανώτρια την Πανευρυτανική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης. Έλαβαν μέρος 20 ομάδες, χωρισμένες σε τέσσερις διαφορετικές ηλικιακές κατηγορίες (Γυμνάσιο, Λύκειο, Άνδρες και Γυναίκες). Συνδιοργανωτές ήταν η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, ο ΟΠΑΣΤΕ Π.Ε. Ευρυτανίας και ο Δήμος Καρπενησίου, ενώ το event έγινε υπό την αιγίδα της ΕΟΚ.

Ιθύνων νους της άψογης διοργάνωσης ήταν η προπονήτρια της Π.Α.Κ. Κατερίνα Μπαλωμένου, μαζί με τη συνεργάτη της Δήμητρα Τσούμα. Σημαντική η συμβολή των εθελοντών, των χορηγών και των διαιτητών Θανάση Χουσιάδα, Δήμητρας Τσούμα, Δημήτρη Μαυραγάνη, Θοδωρή Τάκη και Γιάννη Τσάνε.

Παρών κατά την 3η ημέρα των αγώνων ήταν ο Αντιπεριφερειάρχης Ευρυτανίας Άρης Τασιός, ο Δήμαρχος Καρπενησίου Νίκος Σουλιώτης και ο Δημοτικός Σύμβουλος Χρήστος Κακαβάς. Το τουρνουά τίμησε με την παρουσία του ο Ευρυτάνας πρωταθλητής χιονοδρομίας με δυο συμμετοχές και διακρίσεις στους Ολυμπιακούς Αγώνες Γιάννης Αντωνίου.

Dj και των τριών ημέρων ήταν ο Δημήτρης Χαλκιάς, ενώ τον τελικό εκφώνησε ο Δημήτρης Κολλημένος.

Νικητές αναδείχτηκαν οι: Tralalakers (Γυμνάσιο), Top G΄S (Λύκειο), Οροσειρές B.C. (Άνδρες) και Alley Oops Γυναίκες. Τα παιχνίδια παρακολούθησε πληθώρα θεατών, απολαμβάνοντας μπάσκετ υψηλού επιπέδου.

Παρατίθεται πλήρες φωτορεπορτάζ από την 3η ημέρα των αγώνων, ενώ θα ακολουθήσει νεότερο από τις απονομές, τον διαγωνισμό τριπόντων και το Skill Challenge.