![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEghpD1D5jOl6kINM0PnQEvFYr9OnLWnQXfmHwTjIw4-uintYe5YlaVBWujibVhRHdvCA1WvCYMFT1b_jndiMvhyrk63D2H_vEdA6cuk05l4Qk5uchrj6LH2obhOMpVVr2dz58VhDMdsboTa1CLeJszmNMOhevCrlXheNrZF1_0J38JurANiCbIeajaJ/s320/aiantas-akadimia-34-1024x681.jpg)
Φιναλίστ με την ομάδα Κ16 της Ακαδημίας Ποδοσφαίρου Λαμίας αναδείχτηκε ο Κωνσταντίνος Γυφτομητρος, χάνοντας στον τελικό με 2-1 στα πεναλτι από τον Αίαντα Λαμίας. Την Κυριακή (5/6) η Κ14 του Χρήστου Τσιγαριδα θα παίξει στον τελικό με τον Αστέρα Λαμιας, ενώ στον ημιτελικό έχει προκριθεί η Κ12, στην οποία αγωνίζεται ο Σπύρος Τσιγαρίδας. Όλοι οι Ευρυτάνες ποδοσφαιριστές ξεχωρίζουν με τις πολύ καλές τους εμφανίσεις.