Δευτέρα, 27 Σεπτεμβρίου 2021

Το πρόγραμμα για το Καρπενήσι Futsal σε πρωτάθλημα και κύπελλο

Τη Δευτέρα 27 Σεπτεμβρίου και ώρα 2 διεξήχθη διαδικτυακά η κλήρωση του πρωταθλήματος της Β΄ Εθνικής σάλας και του κυπέλλου Ελλάδος της ΠΕΠΣΣ, στο πρώτο εκ των οποίων μετέχουν φέτος συνολικά 15 ομάδες, μεταξύ των οποίων και το Καρπενήσι Futsal.  Οι δυο ομάδες χωρίστηκαν σε δυο ομίλους των 8 και 7 ομάδων.

Στον 2ο Όμιλο λαμβάνουν μέρος οι ακόλουθες επτά ομάδες: Καρπενήσι Futsal, Λάρισα Futsal, ΠΑΣ Λαμία Futsal, ΠΑΣ Υπεροχή Τρικάλων, Α.Ο. Τρίκαλα Futsal, Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου και Αδέσποτος Αθηνών.

Στον 1ο Όμιλο τοποθετήθηκαν οι εξής οκτώ ομάδες: Ρέθυμνο Futsal, Σάμος Futsal, Τράχωνες Αλίμου, Ταραχή ΑΟΦΠΜ, Α.Ε. Ψυχικού, Εθνικός Παλλήνης, Ερμής Ζωγράφου Β΄ και Αναγέννηση Θρακομακεδόνων. Την πρόκριση στην επόμενη φάση θα πάρουν οι 4 πρώτοι.

Η ομάδα του Δημήτρη Αντωνίου ξεκινά στο πρωτάθλημα με ρεπό και θα παίξει τη 2η αγωνιστική στην έδρα της με τον γειτονικό ΠΑΣ Λαμία. Όσον αφορά το κύπελλο Ελλάδος οι Καρπενησιώτες ξεκινούν τις υποχρεώσεις τους με εντός έδρας υποχρέωση κόντρα στον νεοσύστατο Α.Ο. Τρίκαλα Futsal. Για πρώτη φορά όπως τόνισε ο Πρόεδρος της ΠΕΠΣΣ Νίκος Αυλωνίτης λαμβάνουν μέρος 7 ομάδες της επαρχίας.

 

Το πρόγραμμα του 2ου Ομίλου της Futsal League

1η αγωνιστική

ΠΑΣ Λαμία Futsal-Αδέσποτος Αθηνών

Λάρισα Futsal-Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου

Α.Ο. Τρίκαλα Futsal-ΠΑΣ Υπεροχή Τρικάλων

Ρεπό: Καρπενήσι Futsal

 

2η αγωνιστική

Καρπενήσι Futsal-ΠΑΣ Λαμία Futsal

Αδέσποτος Αθηνών-Λάρισα Futsal

Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου-Α.Ο. Τρίκαλα Futsal

Ρεπό: ΠΑΣ Υπεροχή Τρικάλων

 

3η αγωνιστική

Λάρισα Futsal-Καρπενήσι Futsal

Α.Ο. Τρίκαλα Futsal-Αδέσποτος Αθηνών

ΠΑΣ Υπεροχή Τρικάλων-Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου

Ρεπό: ΠΑΣ Λαμία Futsal

 

4η αγωνιστική

Καρπενήσι Futsal-Α.Ο. Τρίκαλα Futsal

ΠΑΣ Λαμία Futsal-Λάρισα Futsal

Αδέσποτος Αθηνών-ΠΑΣ Υπεροχή Τρικάλων

Ρεπό: Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου

 

5η αγωνιστική

ΠΑΣ Υπεροχή Τρικάλων-Καρπενήσι Futsal

Α.Ο. Τρίκαλα Futsal-ΠΑΣ Λαμία Futsal

Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου-Αδέσποτος Αθηνών

Ρεπό: Λάρισα Futsal

 

6η αγωνιστική

Καρπενήσι Futsal-Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου

ΠΑΣ Λαμία Futsal-ΠΑΣ Υπεροχή Τρικάλων

Λάρισα Futsal-Α.Ο. Τρίκαλα Futsal

Ρεπό: Αδέσποτος Αθηνών

 

7η αγωνιστική

Αδέσποτος Αθηνών-Καρπενήσι Futsal

A.E. Καλαμακίου Αλίμου-ΠΑΣ Λαμία Futsal

ΠΑΣ Υπεροχή Τρικάλων-Λάρισα Futsal

Ρεπό: Α.Ο. Τρίκαλα Futsal


Το πρόγραμμα του κυπέλλου Ελλάδος

1η φάση

Αδέσποτος Αθηνών-Πήγασος Αγίας Παρασκευής (1)

ΠΑΣ Λαμία Futsal-Ταραχή ΑΟΦΜΠ (2)

Σάμος Futsal-Υπεροχή Τρικάλων (3)

Ρέθυμνο Futsal-Κόμπρα ΑΠΣ (4)

Λάρισα Futsal-Τράχωνες Αλίμου (5)

Καρπενήσι Futsal-Α.Ο. Τρίκαλα Futsal (6)

Α.Ε. Ψυχικού-Εθνικός Παλλήνης (7)

Αναγέννηση Θρακομακεδόνων-Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου (8)


Φάση των "16"

Νικητής 7-Νικητής 4 (9)

Νικητής 8-Ερμής Ζωγράφου (10)

Νικητής 2-Φάληρο Futsal (11)

AEK-ΠΑΟ/Αθήνα 90΄ (12)

Νικητής 6-Γ.Σ. Σαλαμίνας (13)

Νικητής 3-Νικητής 5 (14)

Νικητής 1-Ηνίοχος ΠΟΑΣΑ (15)

Νέο Ικόνιο-ΑΣΕ Δούκα (16)


Προημιτελικά

Νικητής 15-Νικητής 13 (17)

Νικητής 10-Νικητής 11 (18)

Νικητής 9-Νικητής 6 (19)

Νικητής 14-Νικητής 12 (20)


Ημιτελικά

Νικητής 18-Νικητής 17 (21)

Νικητής 20-Νικητής 19 (22)


Τελικός

Νικητής 22-Νικητής 21 (23)