Μετά τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο ο Πατρινός Ναπολέων Κεφαλόπουλος βρέθηκε στο Καρπενήσι και το Lecadin για ολιγοήμερη ξεκούραση. Ο διακεκριμένος προπονητής καθοδήγησε την Καρδιτσιώτισσα Αντιγόνη Ντρισμπιώτη σε μια σπουδαία επιτυχία, καθώς η 37χρονη έφτασε στην 8η θέση των 20 χιλιομέτρων βάδην (1:31:24), καθώς και την Κυριακή Φιλτισάκου, που «πλασαρίστηκε» στην αξιοπρεπή 29η θέση (1:36:51).
Στο γκρουπ του ανήκουν τρεις ακόμη αθλήτριες του βάδην και συγκεκριμένα οι: Χριστίνα Παπαδοπούλου, η Ευσταθία Κουρκουτσάκη και η Σοφία Αλικανιώτη.
Ο κ. Κεφαλόπουλος είδε για έκτη φορά αθλητή ή αθλήτρια του να φτάνει στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Υπήρξε σπουδαίος αθλητής, ρέκορντμαν και πανελληνιονίκης με τον Εσπερο Πάτρας.
*Στη φωτογραφία ο Ναπολέων Κεφαλόπουλος με τον Πέτρο Ντίνα του Hotel Lecadin.
Διαβάστε περισσότερα εδώ: https://sportin.gr/content/napoleon-kefalopoylos-min-perimenete-toys-thesmoys-monoi-sas-video
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)