Η ομάδα του Αιόλου είναι η πρώτη της Α΄ ΕΠΣ Ευρυτανίας που ορίζει την έναρξη της προετοιμασίας της. Συγκεκριμένα, οι ποδοσφαιριστές του Δημήτρη Τσιγαρίδα θα προπονηθούν για πρώτη φορά τη Δευτέρα 30 Αυγούστου και ώρα 6 και 30 στο Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου. Στη 1 Σεπτεμβρίου, ημέρα Τετάρτη θα πραγματοποιηθεί και η έναρξη των προπονήσεων της ακαδημίας του συλλόγου, προπονητής της οποίας είναι ο Χρήστος Γιαννίτσαρης.
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)