Το διήμερο 28 και 29 Ιουλίου θα πραγματοποιηθούν δυο φιλικά ματς στο προπονητικό κέντρο Καρπενησίου. Την Τετάρτη 28/7 και ώρα 6 η Λάρισα θα αντιμετωπίσει τον Εθνικό Άχνας (Κεντρικό γήπεδο) και την Πέμπτη 29 Ιουλίου ο Αίολος τον Παναιτωλικό (Βοηθητικό γήπεδο, θα ανακοινωθεί σύντομα η ώρα). Να αναφερθεί πως θα είναι το πρώτο φιλικό για τη Λάρισα, ενώ για την Άχνα το τρίτο στην Ελλάδα (4ο συνολικά), καθώς μετά το 1-7 επί της Ποταμιάς, ήρθε ισόπαλη εκτός έδρας με τη Λαμία (2-2). Η διαιτητική τριάδα θα αποτελείται από τους: Νεκτάριο Χρυσαφόπουλο (Διαιτητής), Λάμπρο Κολοκώτσιο και Γιάννη Σέλελη (Βοηθοί διαιτητές).
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)