Τη 2η θέση στα 5.000 μ. ανδρών του Πανελληνίου Πρωταθλήματος που έγινε στην Πάτρα κατέκτησε ο Μάρκος Γκούρλιας, με καταγωγή από την Ευρυτανία. Ο πρωταθλητής του Γ.Σ. Γλυφάδας έκανε χρόνο 14.15.63. Πρώτος ήταν ο Λαμιώτης Μάριος Αναγνώστου της Αναγέννησης Λαμίας με 14.07.40, ενώ την τριάδα συμπλήρωσε ο Κωνσταντίνος Σταμούλης του ΓΑΣ Αγρινίου με 14.25.87, που έχει «ρίζες» από την Ευρυτανία και αυτός.
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)