Στην κορυφαία της στιγμή έφτασε η Ματίνα Νούλα. Η Ευρυτανισσα αθλήτρια του Ηρακλή Θεσσαλονίκης βρέθηκε στην Πάτρα και συμμετείχε στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ανδρων-γυναικων, φτάνοντας στην 9η θέση των 1500 μέτρων με χρόνο 4.44.10 ανάμεσα σε 13 αθλήτριες. Νικήτρια του αγωνίσματος ήταν η Ανθή Κυριακοπούλου του Γ.Σ. Γλυφάδας με 4.19.82, η οποία προπονήθηκε στο Καρπενήσι.
Η Νούλα τα πήγε εξαιρετικά και στα 5 χιλιόμετρα, στα οποία ήταν 13η με χρόνο 17:44:16 μεταξύ 21 αθλητριών.
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)