Ο Σπύρος Μπύρος και ο Θοδωρής Κατσαρός της ΕΠΣ Ευρυτανίας θα είναι βοηθοί διαιτητές στο ματς Σέλλανα-Εθνικός Νέου Κεραμιδίου την Κυριακή 23 Μαΐου. Το ματς θα γίνει στο Δημοτικό Στάδιο Προαστίου και θα αρχίσει στις 17:00 και είναι για την 12η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Διαιτητής του παιχνιδιού είναι ένας ακόμη Ευρυτάνας, ο Βαγγέλης Λαθύρης, που ανήκει στον ΣΔΠ Φθιώτιδας, έχοντας όμως ξεκινήσει από τον νομό μας. Τον ρόλο του παρατηρητή διαιτησίας θα έχει ο Γιάννης Αγγελακόπουλος (Καρδίτσας).
Ο Γιάννης Καλύβας, επικεφαλής της διαιτησίας της ΕΠΣ Ευρυτανίας ορίστηκε ως παρατηρητής διαιτησίας στον αγώνα Νίκη Βόλου-Αστέρας Βλαχιώτη (13η αγωνιστική Football League, Δημοτικό Στάδιο Νεάπολης Βόλου, Κυριακή 23-5, 17:00). Το παιχνίδι σφυρίζει ο Αλέξανδρος Μέγας (Πιερίας), με βοηθούς τους Γιάννη Μηνούδη (Πιερίας) και Μιχάλη Μανασή (Τρικάλων). Ο Φώτης Πολυχρόνης (Πιερίας) ορίστηκε ως 4ος διαιτητής.
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)