Τρίτη, 3 Νοεμβρίου 2020

Η 2η αγωνιστική της Futsal League(Αναλυτικό ρεπορτάζ)


Η δεύτερη αγωνιστική της Futsal League διεξήχθη το διήμερο 31 Οκτωβρίου-1 Νοεμβρίου, με τον Πήγασο Αγίας Παρασκευής να κάνει το ρεπό του. Στο εναρκτήριο ματς το Ψυχικό έφτασε στο πρώτο του «τρίποντο», επικρατώντας με 13-2 της Σάμου. Ο Εθνικός Παλλήνης συνέχισε με νίκη, καταβάλλοντας με 0-4 την Α.Ε.Κ.Α. Στο ματς των αυτοοργανωμένων ομάδων ο Αδέσποτος έκανε το 2 στα 2, αφού κέρδισε με 3-6 τον Διογένη.   Αναβλήθηκε η αναμέτρηση της Λάρισας Futsal με τους Τράχωνες Αλίμου.

Το πρόγραμμα της 3η αγωνιστικής, όταν αυτή διεξαχθεί έχει  ως εξής: Αδέσποτος Αθηνών-Αναγέννηση Θρακομακεδόνων, Εθνικός Παλλήνης-Διογένης Ολυμπιακού Χωριού, Τράχωνες Αλίμου-Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου, Σάμος Futsal-Λάρισα Futsal, Πήγασος Αγίας Παρασκευής-Α.Ε. Ψυχικού, ενώ ρεπό έχει το Καρπενήσι Futsal. Με 5 γκολ προηγούνται στον πίνακα των σκόρερ ο Θοδωρής Μαζέτας του Εθνικού Παλλήνης και ο Γιώργος Παναγόπουλος της Α.Ε. Ψυχικού.

 

Τα στοιχεία των αγώνων:

Α.Ε. Ψυχικού-Σάμος Futsal 13-2

Σκόρερ: Παναγόπουλος                Γ. 3, Βαλσάμης 3, Καλογερόπουλος 2, Μπίζας 2, Παντιώρας 2, Μανίκας(Αυτογκόλ)-Κυπραίος 2

 

Συνθέσεις Ομάδων

Α.Ε. Ψυχικού (Νίκος Παύλου): Σούρας, Παναγόπουλος Γ., Βαλσάμης, Παναγόπουλος Δ., Καλογερόπουλος(Μπίζας, Παντιώρας)

 

Σάμος Futsal (Ορέστης Δεληβελιώτης): Τσεκουράκης, Κατσούλας Α., Κυπραίος, Κατσούλας Χ., Τσούπιας(Πάντας, Μανίκας)

 

1ος Διαιτητής: Βασίλης Τζαφόλιας

2ος Διαιτητής: Γιώργος Ρουσσάκης

Χρονομέτρης: Γιώργος Παρασχάκης

 

Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου-Εθνικός Παλλήνης 0-4

Σκόρερ: 12΄ Αλεφαντής, 19΄ Μαρκάκης, 30΄ Μαζέτας, 39΄ Γιαννόπουλος

 

Συνθέσεις Ομάδων

Α.Ε.Κ.Α. (Κίμωνας Αναστασίου): Αργυρός, Μουτσόπουλος, Βαρβαγιάννης, Σιόκας, Βλάχος(Σωτηρόπουλος, Ασημακόπουλος, Κατσιουλέρης, Κορίλλης, Ακύλας, Μινέτσιεβ, Λύτρας, Παπαδόπουλος)

 

Εθνικός Παλλήνης (Γιώργος Παπαγεωργίου& Αντώνης Ταβερνάρης): Τσαφούρος, Μαζέτας, Κανέλλος, Μαρκάκης, Αλεφαντής(Πρίφτι, Γιαννόπουλος)

 

1ος Διαιτητής: Μανώλης Πισμίσης

2ος Διαιτητής: Παναγιώτης Κωνσταντινίδης

Χρονομέτρης: Χρήστος Μανούρας

 

Διογένης Ολυμπιακού Χωριού-Αδέσποτος Αθηνών 3-6

Σκόρερ: Αναστασιάδης, Σαλεβουράκης, Φασουλάς-Καραούστας 2, Κύρκος, Καλλιγάς, Μινέτος 2)

 

Συνθέσεις Ομάδων

Διογένης (Άννα Μαρία Τζώτζη): Νασιούλας, Μποζίνης, Δημητρακόπουλος, Φασουλάς, Σαλεβουράκης(Παΐτέρης, Σταματόπουλος, Αναστασιάδης, Γερογιάννης, Ρόμπολας, Μπουγιούκος, Σταυράκης, Σπανούδης)

 

Αδέσποτος (-): Γεωργίου, Αγγελής, Νικηφώρης, Ηλιάκης, Καραούστας(Διαμαντόπουλος, Σκιάνης, Κύρκος, Καλλιγάς, Αναγνόπουλος, Πριονιστής, Τανταρούδας, Μινέτος, Παπαγεωργίου)

 

1ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Καρράς

2ος Διαιτητής: Νίκος Ραδίσης

Χρονομέτρης: Γιώργος Ρουσσάκης

 

Futsal League

2η αγωνιστική

Α.Ε. Ψυχικού-Σάμος Futsal 13-2

Λάρισα Futsal-Τράχωνες Αλίμου (Αναβλήθηκε)

Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου-Εθνικός Παλλήνης 0-4

Διογένης Ολυμπιακού Χωριού-Αδέσποτος Αθηνών 3-6

Αναγέννηση Θρακομακεδόνων-Καρπενήσι Futsal 5-1

Ρεπό: Πήγασος Αγίας Παρασκευής

 

Η βαθμολογία

Ομάδα

Βαθμοί

Ν-Ι-Η

Τέρματα

Αγώνες

Εθνικός Παλλήνης

6

2-0-0

14-1

2

Αδέσποτος Αθηνών

6

2-0-0

7-3

2

Αναγέννηση Θρακομακεδόνων

3

1-0-0

5-1

1

Α.Ε. Ψυχικού

3

1-0-1

20-11

2

Πήγασος Αγίας Παρασκευής

3

1-0-0

6-3

1

Καρπενήσι Futsal

3

1-0-1

10-6

2

Τράχωνες Αλίμου

3

1-0-0

9-7

1

Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου

0

0-0-2

0-5

2

Λάρισα Futsal

0

0-0-1

1-10

1

Διογένης Ολυμπιακού Χωριού

0

0-0-2

4-15

2

Σάμος Futsal

0

0-0-2

5-19

2

 

3η αγωνιστική

Αδέσποτος Αθηνών-Αναγέννηση Θρακομακεδόνων

Εθνικός Παλλήνης-Διογένης Ολυμπιακού Χωριού

Τράχωνες Αλίμου-Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου

Σάμος Futsal-Λάρισα Futsal

Πήγασος Αγίας Παρασκευής-Α.Ε. Ψυχικού

Ρεπό: Καρπενήσι Futsal

 

Οι πρώτοι σκόρερ έχουν ως εξής:

Ποδοσφαιριστής

Ομάδα

Γκολ

Θοδωρής Μαζέτας

Εθνικός Παλλήνης

5

Γιώργος Παναγόπουλος

Ψυχικό

5

Κυριάκος Κουνταρδάς

Τράχωνες Αλίμου

4