Τετάρτη, 19 Αυγούστου 2020

Η πρώτη ημέρα του Basketball Is Life 3on3 Karpenisi (Αποτελέσματα& Φωτορεπορτάζ)

 

 

 

 

 

 

Ξεκίνησε την Τετάρτη 19 Αυγούστου το τριήμερο τουρνουά 3on3 μπάσκετ που διοργανώνει η Πανευρυτανική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης. Διεξάγεται σε  ηλικιακές τέσσερις κατηγορίες (Γυμνάσιο, Λύκειο, Γυναίκες, Άνδρες, ενώ θα υπάρξει και ένας αγώνας Δημοτικού εκτός συναγωνισμού) στο αθλητικό κέντρο Καρπενησίου και στα ανοιχτά γήπεδα μπάσκετ του με την ονομασία «Basketball is Life 3on3 Karpenisi». Παρόντες ήταν κατά την πρώτη ημέρα των αγώνων ο Δήμαρχος Καρπενησίου Νίκος Σουλιώτης και ο Αντιδήμαρχος Καρπενησίου Γιάννης Σβερώνης. Μεταξύ των αθλητών που συμμετέχουν είναι ο Τζίμης Κουστένης, τέως βοηθός προπονητή του Παναθηναικού. Τη διοργάνωση έχουν επωμιστεί με επιτυχία οι προπονητές της Π.Α.Κ. Φώντας Ζαχαρόπουλος και Κατερίνα Μπαλωμένου.

Το τουρνουά θα συνεχιστεί από τις 5 το απόγευμα την Πέμπτη 20/8. Ακολουθεί πλούσιο φωτορεπορτάζ και τα αποτελέσματα των αγώνων.

*Οι ενδιαφερόμενοι που δεν έχουν τρόπο μετακίνησης για το αθλητικό κέντρο,θα μπορούν να παίρνουν δωρεάν λεωφορείο,το οποίο με έναρξη την Νεράιδα στις 16:30,στις 18:00 και στις 20:00,και ενδιάμεσες στάσεις τους Άγιους Ευρυτάνες και την πέτρινη στάση θα κάνει το δρομολόγιο Καρπενήσι-Αθλητικό Κέντρο και αντιστρόφως και τις τρεις μέρες της διοργάνωσης.

 

Γυμνάσιο

The covid four-Westbricks: 4-10

Westbricks-Mad players: 3-11

Mad players-The covid four: 11-7

 

Βαθμολογία

Mad players           4         22-10

Westbricks             3         13-15

The covid four       2         11-21

 

Λυκείο

Trobobetes-Westbricks: 11-2

Bosses-Troll B.C.: 9-5

Μπακαλιάροι-Trobobetes: 6-11

Westbricks-Bosses: 6-11

Troll B.C.-Μπακαλιάροι: 15-12

 

Βαθμολογία

1.Trobobetes       4           22-8

2.Bosses                4           20-11

3.Troll B.C.           3           20-21

4.Μπακαλιάροι    2          18-26

5.Westbricks         2          8-22

 

Γυναίκες Over 19

Three generations-The white storm: 9-10

Final 4-Three generations: 11-4

The white storm-Final 4: 11-5

 

Βαθμολογία

1.The white storm        4          21-14

2.Final 4                         3           16-15

3.Three generations     2           13-21

 

Άντρες Over 19

1ος Όμιλος

Bulls-Παρέα B.C.: 11-2

Τοτέμ-Drink team: 4-11

Bulls-Losers: 11-5

Drink team-Παρέα B.C.:11-4

Losers-Τοτέμ 5-11

 

Βαθμολογία

1.Bulls                       4            22-7

2.Drink team           4            22-8

3.Τοτέμ                      3            15-16

4.Losers                    2             10-22

5.Παρέα B.C.            2              6-22

 

2ος Όμιλος

Sporting B.C.-One love: 11-0

Αστέρας-Triple threat: 11-0 α.α.

Triple threat-Sporting B.C. 0-11 α.α.

One love-Αστέρας: 3-11

One love-Triple threat: 11-0 α.α.

 

Βαθμολογία

1.Sporting B.C.         4             22-0

2.Αστέρας                  4             22-3

3.One love                 4             14-22

4.Triple threat           0             0-33

 

Το πρόγραμμα της Πέμπτης(20/8)

ΑΓΩΝΑΣ                                                            ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ                                             ΩΡΑ

Westbricks-The covid four                                ΓΥΜΝΑΣΙΟ                                               17:00

Trobobetes-Bosses                                              ΛΥΚΕΙΟ                                                    17:00

 The white storm-Three generations                ΓΥΝΑΙΚΕΣ OVER 19                                 17:00

Mad players-Westbricks                                      ΓΥΜΝΑΣΙΟ                                             17:15

Westbricks-Troll B.C.                                          ΛΥΚΕΙΟ                                                   17:15

Three generations-Final 4                                 ΓΥΝΑΙΚΕΣ OVER 19                                17:15

The covid four-Mad players                              ΓΥΜΝΑΣΙΟ                                               17:30

Bosses-Μπακαλιάροι                                            ΛΥΚΕΙΟ                                                  17:30

Final 4-The white storm                                    ΓΥΝΑΙΚΕΣ OVER 19                                 17:30

Trobobetes-Troll B.C.                                           ΛΥΚΕΙΟ                                                  17:45

Westbricks-Μπακαλιάροι                                     ΛΥΚΕΙΟ                                                   17:45

Drink team-Bulls                                             ΑΝΤΡΕΣ OVER 19 (1ος όμιλος)                     18:30

Losers-Παρέα B.C.                                      ΑΝΤΡΕΣ OVER 19 (1ος όμιλος)                     18:30

Sporting B.C.-Αστέρας                               ΑΝΤΡΕΣ OVER 19 (2ος όμιλος)                      18:30

Τοτέμ-Bulls                                                 ΑΝΤΡΕΣ OVER 19 (1ος όμιλος)                      18:45

Drink team-Losers                                          ΑΝΤΡΕΣ OVER 19 (1ος όμιλος)                      18:45

Τοτέμ-Παρέα B.C.                                      ΑΝΤΡΕΣ OVER 19 (1ος όμιλος)                       19:00

 















































Ρεπορτάζ& Φωτογραφίες: Δημήτρης Κολλημένος, Γιάννης Βονόρτας, panevrytaniki.wordpress.com