Τρίτη, 22 Οκτωβρίου 2019

Πλήρης ανάλυση των παιχνιδιών της Γ΄ Εθνικής (3ος Όμιλος)













«Χέρι-χέρι» βαδίζουν και μετά την ολοκλήρωση της 5ης αγωνιστικής Πιερικός και Σέλλανα, που διατηρούν το αήττητο. Η ομάδα της Κατερίνης κέρδισε στο φινάλε με 1-0 τον Διαγόρα Στεφανοβικείου, με τον Μίμη Μπενίσκο να βρίσκει δίχτυα. Το συγκρότημα του Προαστίου κατέβαλλαν με το ίδιο σκορ τον Δία Δίου, όπως και ο Αλμυρός την Ποταμιά. Ανέτρεψε το 0-1 ο Θησέας Αγριάς και επικράτησε με 2-1 του Διγενή Νεοχωρίου, φτάνοντας στη 3η σερί νίκη του. Ο Ηρακλής Λάρισας συνέχισε με νίκη στο Σαββατιάτικο ματς του «Αλκαζάρ», κερδίζοντας με 3-0 την Αταλάντη. Με 0-0 έληξε η συνάντηση των Μετεώρων με τον Ατρόμητο Παλαμά, ενώ δεν έδειξε νικητή και ο αγώνας της Τσαριτσάνης με την Καρίτσα(1-1). Ο Χρήστος Αλεξίου της Καρίτσας παραμένει πρώτος σκόρερ με 4 τέρματα, παρά το χαμένο του πέναλτι.
Το πρωτάθλημα θα συνεχιστεί την Κυριακή 27 Οκτωβρίου με τους εξής αγώνες: Θησέας Αγριάς-Μετέωρα , Ατρόμητος Παλαμά-Οικονόμος Τσαριτσάνης, Διγενής Νεοχωρίου-Ηρακλής Λάρισας, Καρίτσα-Πιερικός, Αταλάντη-Αλμυρός, Διαγόρας Στεφανοβικείου-Σέλλανα και Ποταμιά-Δίας Δίου.

Τα στοιχεία των αγώνων:
Μετέωρα-Ατρόμητος Παλαμά 0-0

Συνθέσεις Ομάδων
Μετέωρα (Σπύρος  Ευαγγέλου):*Αναμένεται

Ατρόμητος Παλαμά (Τάκης Παραφέστας): Κούτσικος, Λιάπης, Οικονόμου Χ., Ζάρρας, Μπαντής, Εκίζογλου, Βαγγελάκος, Κατσιγιάννης, Οικονόμου Γ., Μίχος, Αλεξόπουλος

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Μπούμπας(Ηπείρου)
1ος Βοηθός: Γεώργιος Μάντζιος(Ηπείρου)
2ος Βοηθός: Σωτήριος Πάνου(Ηπείρου)




Θησέας Αγριάς-Διγενής Νεοχωρίου 2-1
Σκόρερ: 28’ Σιώμος, 88’ Μπόρας-27’ Λαγκαδινός.

Συνθέσεις Ομάδων
Θησέας Αγριάς (Λάκης Μπακάλης): Κεφαλάς, Κυρίτσης, Διαμαντόπουλος, Μπόρας, Ιακωβίδης, Βαν Ντε Γουίχε Ε. (46’ Ζαχαράκης, 90’ λ.τρ. Ζάχος), Σιώμος (93’ Γαλανόπουλος), Κοτζαθανάσης (67’ Χατζησταμάτης), Βλάχος, Οικονόμου, Ιωαννίδης.

Διγενής (Βασίλης Γκούμπλιας):  Ζαφείρης, Μανώλης, Λαγκαδινός (80’ Κοντογιώργος), Τσιούφης, Αλεξίου (69’ Διβανές), Τσιγαρίδας, Γούτσιος, Σταμέγκος, Τεντολούρης Α., Μακρής, Τεντολούρης Δ.

Διαιτητής: Ιωάννης Ντελέζος(Λάρισας)
1ος Βοηθός: Γρηγόριος Δεδικούσης(Λάρισας)
2ος Βοηθός: Μιλτιάδης Μπουρονίκος(Λάρισας)


Οικονόμος Τσαριτσάνης-Καρίτσα 1-1
Σκόρερ: 2΄ Τόλιος-31΄ Κυρτέγος
Δοκάρια: 35΄ Καραλούλης-34΄ Κυρτέγος, 67΄ Γκίκα
Χαμένο Πέναλτι : 17΄ Αλεξίου(Απόκρουση Νούσια)

Συνθέσεις Ομάδων
Οικονόμος Τσαριτσάνης (Γιάννης Τσακμακίδης): Νούσιας, Δραγατσίκης, Γαλάνης, Καρλιάμπας, Μάρκο, Μπάμης, Φλώρος, Αργύρης, Καραλούλης (46' Γκαμπέτας), Μπαλογιάννης (81' Χρυσοστόμου), Τόλιος (88' Μουλτσιάς).

Καρίτσα (Αλέξανδρος Κούρτογλου): Ράντος, Ζαφειρίδης, Δημητρίου, Κωτσιόπουλος, Λαγδάρης, Τροΐρης, Γκίκα (88' Μητράκας), Δημητρουλόπουλος,  Βουκομάνοβιτς, Κυρτέγος, Αλεξίου (51' Συράκος)

Διαιτητής: Σταύρος Τσιμεντερίδης(Κοζάνης)
1ος Βοηθός: Αλέξανδρος Μπαλιάκας(Κοζάνης)
2ος Βοηθός: Μιχαήλ Μανασής(Τρικάλων)



Ηρακλής Λάρισας-Αταλάντη 3-0
Σκόρερ: 4΄ Ναρίνογλου, 62΄ Νάστας, 81΄ Ψωμολιάς
Δοκάρι: 52΄ Ζυγογιάννης
Αποβολή: 54΄ Μακρόπουλος

Συνθέσεις Ομάδων
Ηρακλής Λάρισας (Χρήστος Χατζηλιάδης): Παπαγιάννης, Κρίτσας, Γιαννακόπουλος, Ψωμολιάς, Τσακάλι, Νεμπεγλέρας (86’ Τάρτας), Νάστας, Μανιώτης, Ναρίνογλου (68’ Τσαπατώρης), Ζαφειρίου (80’ Μουξιός), Κακαβίτσης (72’ Κοντοθανάσης).

Αταλάντη (Μάκης Ζαχαρόπουλος): Καπετάνος, Μακρόπουλος, Σάκκας (73’ Σαλϊάι), Πάππος, Ζυγογιάννης, Λυτάκης (65’ Λαμπρόπουλος), Τσακανίκας, Μαλισσόβας, Δουβάρας, Δήμος (86’ Ντζιός), Τζιβελέκης

Διαιτητής: Γεώργιος Ασλανίδης(Πιερίας)
1ος Βοηθός: Κωνσταντίνος Βρούζος(Πιερίας)
2ος Βοηθός: Θωμάς Καλορογιάννης(Πιερίας)


Πιερικός-Διαγόρας Στεφανοβικείου 1-0
Σκόρερ: 88΄ Μπενίσκος

Συνθέσεις Ομάδων
Πιερικός (Απόστολος Στύλος): Γουναρίδης, Λαζαρίδης (82’ Κόλα), Τουλίκας, Ρογγότης, Τακίδης, Μακρής, Μηλιώτης (72’ Δεμηρτζόγλου), Πετράκος, Σαχινίδης, Κριεμάντι (62’ Κυπαρίσσης), Χαρτσιάς (82’ Μπενίσκος)

Διαγόρας (Μιχάλης Ζιώγας): Πρίφτης, Σιγαλάκος, Καραπλιάγκος Κ., Πρασσάς, Λάιος (88’ λ.τρ. Δίντσης), Καραπλιάγκος Σ., Κουβελάς (60’ λ.τρ. Αλαμάνης), Αλεξίου, Τανός (51’ Καλύβας), Ζιάκας (84’ Βουραζέρης), Παπαγεωργίου

Διαιτητής: Αθανάσιος Μπούτσικος(Μακεδονίας)
1ος Βοηθός: Χρήστος Κορώνας(Πειραιά)
2ος Βοηθός: Αθανάσιος Μποζατζίδης(Μακεδονίας)



Σέλλανα-Δίας Δίου 1-0
Σκόρερ: 60΄ Γαρυφαλλόπουλος
Δοκάρι: 23΄ Παναγιωτίδης

Συνθέσεις Ομάδων
Σέλλανα (Γιάννης Μπουρνάκας): Σταυράκης, Μετούσι, Καλφούντζος, Χάδιαρης, Τζάνης, Λούγκος, Παπαγεωργίου(84΄ Παπαδόπουλος), Κοντός (64΄ Μπακρατσάς), Τζέκος, Μπιτέλης (92΄ Τζέλλος), Γαρυφαλλόπουλος(81΄ Τζουμάκης)

Δίας Δίου (Τάσος Ιωαννίδης): Ουσταμπασίδης, Λαζαρίδης, Δερμίσης, Νίκου, Λιόλιος, Καραθάνος (84΄ Μαυρίδης), Τοπαλίδης, Ευαγγελόπουλος(78΄ Νάκας), Καλαμπάκας(92΄ Τσουρέκας), Παναγιωτίδης Α., Παπαστεργίου(73΄ Μανίκας)

Διαιτητής: Αδάμος Κουκούλης(Λάρισας)
1ος Βοηθός: Αχιλλέας Νίκζας(Λάρισας)
2ος Βοηθός: Βασίλειος Μάνος(Λάρισας)



Γ΄ Εθνική(3ος Όμιλος)
5η αγωνιστική
Μετέωρα-Ατρόμητος Παλαμά 0-0
Θησέας Αγριάς-Διγενής Νεοχωρίου 2-1
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Καρίτσα 1-1
Ηρακλής Λάρισας-Αταλάντη 3-0
Πιερικός-Διαγόρας Στεφανοβικείου 1-0
Αλμυρός-Ποταμιά 1-0
Σέλλανα-Δίας Δίου 1-0

Η βαθμολογία
Ομάδα
Βαθμοί
Ν-Ι-Η
Τέρματα
Αγώνες
Πιερικός
13
4-1-0
7-0
5
Σέλλανα
13
4-1-0
8-3
5
Θησέας Αγριάς
10
3-1-1
11-5
5
Καρίτσα
8
2-2-1
10-5
5
Ατρόμητος Παλαμά
8
2-2-1
7-4
5
Αλμυρός
7
2-1-2
3-3
5
Ηρακλής Λάρισας
7
2-1-2
5-7
5
Αταλάντη
7
2-1-2
6-7
5
Οικονόμος Τσαριτσάνης
6
1-3-1
6-4
5
Μετέωρα
6
1-3-1
4-5
5
Διγενής Νεοχωρίου
3
0-3-2
7-9
5
Δίας Δίου
3
1-0-4
3-12
5
Διαγόρας Στεφανοβικείου
2
0-2-3
2-7
5
Ποταμιά
1
0-1-4
2-10
5

Η επόμενη(6η) αγωνιστική(27-10-2019, 15:00)
Θησέας Αγριάς-Μετέωρα
Ατρόμητος Παλαμά-Οικονόμος Τσαριτσάνης
Διγενής Νεοχωρίου-Ηρακλής Λάρισας
Καρίτσα-Πιερικός
Αταλάντη-Αλμυρός
Διαγόρας Στεφανοβικείου-Σέλλανα
Ποταμιά-Δίας Δίου

Οι πρώτοι σκόρερ είναι οι ακόλουθοι:
Παίχτης
Ομάδα
Γκολ
Χρήστος Αλεξίου
Καρίτσα
4
Τάσος Κατσιγιάννης
Ατρόμητος Παλαμά
3
Λεωνίδας Ιωάννου
Μετέωρα
3
Γεράσιμος Χαϊκάλης
Αταλάντη
2
Αλέξανδρος Κόκκινος
Ατρόμητος Παλαμά
2
Βασίλης Νάκας
Δίας Δίου
2
Νίκος Ναρίνογλου
Ηρακλής Λάρισας
2
Ηλίας Βλάχος
Θησέας Αγριάς
2
Αλέξανδρος Σιώμος
Θησέας Αγριάς
2
Νίκος Κοτζαθανάσης
Θησέας Αγριάς
2
Αλέξα Βουκομάνοβιτς
Καρίτσα
2
Γιάννης Μπαλογιάννης
Οικονόμος Τσαριτσάνης
2
Δημήτρης Τόλιος
Οικονόμος Τσαριτσάνης
2
Βασίλης Σαχινίδης
Πιερικός
2
Νίκος Λούγκος
Σέλλανα
2

Πηγή: athleticlarissa.gr, goalpost.gr, karditsapress.gr, katerinisport.gr, https://www.pieriasport-news.gr, http://www.radioelassona.gr/, https://www.tameteora.gr/, https://www.kalabakacity.gr