Τη νέα της προσπάθεια εκκινεί η ομάδα του Βελουχίου. Ως γνωστόν ο παλαίμαχος ποδοσφαιριστής του ΑΠΟΚ και αθλητής στίβου Παναγιώτης Ρεσίτης έχει αναλάβει τα ηνία της ιστορικής ομάδας και τον Προεδρικό θώκο. Σήμερα Δευτέρα(2/9) και ώρα 18:30 στο Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου θα υπάρξει συνάντηση και πρώτη γνωριμία μεταξύ των ποδοσφαιριστών και του κ. Ρεσίτη, ενώ θα ακολουθήσει και προπόνηση. Αναμένεται τις επόμενες ημέρες και η ανακοίνωση του νέου τεχνικού του "ιστορικού".
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)