Με το σύνθημα παιδί-παιδεία-ποδόσφαιρο η Ακαδημία Ποδοσφαίρου Καρπενήσι 2002 των Δημήτρη Αντωνίου και Χρήστου Καλαμπάκα ανακοινώνει την έναρξη μαθημάτων της το Σάββατο 7/9/2018, στις 10π.μ. στο Δημοτικό Γήπεδο Καρπενησίου (Πλαστικό) για παιδιά 6-14 ετών. Μάλιστα η ομάδα διακρίθηκε στο περυσινό πρωτάθλημα Κ14 της ΕΠΣ Φθιώτιδας, φτάνοντας μια «ανάσα» από τα ημιτελικά.
Σκοπός της Ακαδημίας είναι η μύηση στην τεχνική του ποδοσφαίρου, η εκγύμναση, η ψυχαγωγία, η ψυχοσωματική, η πνευματική και ηθική διαπαιδαγώγηση των παιδιών.
Για πληροφορίες-εγγραφές: Αντωνίου Δημήτρης 6972288494, Καλαμπάκας Χρήστος 6972311291 Κ.Φ.Α. - Προπονητές Ποδοσφαίρου
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)