Μια ακόμη πολύ καλή εμφάνιση έκανε η ομάδα του Evrytania Sport στο τουρνουά 6Χ6 Σπερχειάδας. Επικράτησε στον προημιτελικό με 9-0 τις ομάδας «Καρακάξες», στις οποίες συμμετέχει ο πρώην άσος του ΑΠΟΚ Γιώργος Χαλλής. Τέσσερα τέρματα έβαλε ο Αλέξανδρος Γενιτσαρόπουλος, τρία ο Χρήστος Λέρης και δυο ο Ταξιάρχης Καλύβας. Εντυπωσιακή παρουσία κάτω από τα γκολπόστ είχε ο Βαγγέλης Αθανασόπουλος, που κατέβασε ρολά, ενώ έπαιξαν επίσης οι: Χάρης Ζαραβέλης, Δημήτρης Κουρλός(Βασική 6αδα) και Δημήτρης Κολλημένος(Αλλαγή). Δίπλα στους Ευρυτάνες ήταν ξανά οι φίλοι της ομάδας Θεοδόσης Κόκκοτος, Κώστας Γιαννακόπουλος και ο τραυματίας Κώστας Καλύβας. Ο Χρήστος Λέρης έφτασε τα 15 γκολ και ο Αλέξανδρος Γενιτσαρόπουλος τα 14. Την Τρίτη 9/7 θα γίνουν οι ημιτελικοί In Café-Τζόκερς(19:00) και Evrytania Sport-Παλτά(20:00).
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)