Οι διοργανωτές του τουρνουά 3on3 Karpenisi Mountainball ανακοίνωσαν τη μη διεξαγωγή του φετινού τουρνουά, που έγινε τα δυο τελευταία χρόνια στο Καρπενήσι. Συγκεκριμένα αναφέρουν: «Aγαπητοί Φίλοι του Καρπενήσι Mountainball 3on3 .Το 2020 το 3x3 γίνεται Ολυμπιακό Αθλημα και εντάσεται στους Ολυμπιακούς Αγώνες . Θέλουμε να σας ανακοινώσουμε ότι το Καρπενήσι Mountainball 3on3 θα επανέλθει το 2020 ΑΝΑΤΡΕΠΤΙΚΟ όπως Ξεκίνησε. Μέχρι τότε προπονηθείτε γιατί τα καλύτερα ΕΠΟΝΤΑΙ... #olympics #3x3 #karpenisimountainball .»
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)