Κατά τη διεξαγωγή της Γενικής Συνέλευσης της ΕΠΣ Ευρυτανίας προτάθηκε από την ΕΠΣΕ η διατήρηση στο πρωτάθλημα της χρησιμοποίησης σε όλο το ματς ενός παίχτη κάτω των 20 ετών(Για την αγωνιστική περίοδο 2019-2020 ισχύει η γέννηση του από την 1/1/1999 και ύστερα). Παράλληλα προτάθηκε η συμμετοχή ενός ποδοσφαιριστή κάτω των 16(Γεννημένος από την 1/1/2004 και ύστερα), που θα έχει δικαίωμα συμμετοχής στις μικτές ομάδες. Όσον αφορά τα μπαράζ προτάθηκε η μη διεξαγωγή τους, εφόσον ο πρώτος απέχει από τον δεύτερο από 6 βαθμούς και άνω μετά την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας. Τα παραπάνω θέματα θα εξεταστούν κατά την κλήρωση η σε έκτακτη Γενική Συνέλευση.
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)