Στο τουρνουά 6Χ6 που διοργανώνει ο σύλλογος νέων Σπερχειάδας και άρχισε τη Δευτέρα 2 Ιουλίου δεν υπάρχει μετά από τέσσερα συνεχόμενα χρόνια ομάδα από την Ευρυτανία.
Ωστόσο οι: Κώστας Καλύβας(Αίολος), Ταξιάρχης Καλύβας(Ποταμιά) και Δημήτρης Κολλημένος(ΑΕΚ) λαμβάνουν μέρος με την ομάδα «Galata Varay». Με τους Βετεράνους συμμετέχουν οι: Γιάννης Κακκάβας και Γιώργος Χάλλης, μέλη του ΑΠΟΚ. Στην ίδια ομάδα και οι επίσης πρώην παίχτες του Βελουχίου Νίκος Λάππας, Γιάννης Λάππας και Ντίνος Σκαρλάτος. Με τους Blue Soldiers συμμετέχει ο Ηλίας Λιασκώνης, πρώην διαιτητής της ΕΠΣΕ και με τα Ρόπαλα ο Τζίμης Κουτσούμπας, που έχει παίξει και αυτός στον ΑΠΟΚ. Παράλληλα αγωνίζονται αρκετοί παίχτες, γνωστοί για την παρουσία τους στα ποδοσφαιρικά και μπασκετικά τουρνουά του Καρπενησίου.
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)