![](https://4.bp.blogspot.com/-g7iyuAzcfZU/Wy7TRWt5uNI/AAAAAAAETCw/AbyEb8r5SAo-LFXjnONaWndi4fbgJQREgCLcBGAs/s320/dexia.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-vvZCZNavlVo/Wy7TREvoe3I/AAAAAAAETCs/pOPTx_Af2UEP0HLYPbK2hOSFxW98N6VrgCLcBGAs/s320/kentriki.jpg)
Ο μαραθώνιος του Ολύμπου τις προηγούμενες μέρες «βάφτηκε» με Ευρυτανικό χρώμα. Ο Δημήτρης Ελευθερίου της Dynafit στη διαδρομή των 66 χιλιομέτρων ήταν 3ος με 11:18:53, έχοντας εντυπωσιακή παρουσία και ανεβαίνοντας στο βάθρο.
Η Δήμητρα Μπίκα σημείωσε μια σπουδαία επιτυχία στον αγώνα Olympus Marathon. H αθλήτρια της La Sportiva από την Ευρυτανία τερμάτισε πρώτη Ελληνίδα στα 44 χιλιόμετρα με χρόνο 5:31:44 και ήταν 4η γυναίκα(25η γενικής), κάνοντας εκπληκτική εμφάνιση.
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)