Έχει βαλθεί να μας..τρελάνει όλους η μπασκετική ΑΕΚ του Ντράγκαν Σάκοτα, πραγματοποιώντας εκπληκτική πορεία σε όλες τις διοργανώσεις. Η κυπελλούχος Ελλάδας και Ευρώπης είχε «χτιστεί» στο Καρπενήσι και το Hotel Spa Montana(24 Αυγούστου-3 Σεπτεμβρίου του 2017), φέρνοντας γούρι όπως αποδείχτηκε στους «κιτρινόμαυρους».
Μάλιστα το Evrytania Sport είχε πραγματοποιήσει την πρώτη επίσημη φωτογράφηση του ιστορικού συλλόγου. H AEK κατέκτησε στο Final 4 του ΟΑΚΑ το Champions League, νικώντας στον τελικό με 100-94 τη Μονακό.
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)