Η Διεθνής Ολυμπιακή Επιτροπή βράβευσε τον Γιάννη Αντωνίου στη Θεσσαλονίκη την Παρασκευή 18/5. Ο Ευρυτάνας πρωταθλητής διακρίθηκε στους Χειμερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες δέχτηκε από τη Διεθνή Ολυμπιακή Επιτροπή και την Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή την αναμνηστική καρφίτσα. Ο ίδιος επεσήμανε στην προσωπική του σελίδα: «Είναι ξεχωριστή τιμή για μένα και μεγάλη χαρά να μου επιδίδεται από τη Διεθνή Ολυμπιακή Επιτροπή και την Ελληνική Ολυμπιακή Επιτροπή η ειδική αναμνηστική καρφίτσα, με την οποία η ΔΟΕ τιμά, κάθε φορά, μετά το πέρας των Ολυμπιακών Αγώνων, τους αθλητές που συμμετείχαν σε αυτούς. Η καρφίτσα αυτή αποτελεί το σύμβολο μιας κοινότητας μεγάλων αθλητών. Η ένταξή μου σε αυτή την ομάδα μου προκαλεί δέος και τη διάθεση να συνεχίσω την προσπάθεια. Ευχαριστώ!"
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)