Αγωνιστικές υποχρεώσεις για το πρωτάθλημα της Γ΄ ΕΣΚΑΣΕ(4ος Όμιλος) και συγκεκριμένα για την 8η αγωνιστική έχουν ο Άτλαντας και η Π.Α.Κ. Ο Γυμναστικός του Άγγελου Σαμαντά αντιμετωπίζει την Κυριακή 18 Μαρτίου και ώρα 3 στο Πάρκο Λαού της Στυλίδας τα αήττητα Φάλαρα του Αποστόλη Λαχανά.
Οι δυο ομάδες προκρίνονται στην επόμενη φάση. Οι Καρπενησιώτες είχαν ηττηθεί στο παιχνίδι του πρώτου γύρου με 51-58. Σφυρίζουν ο κ. Γερονικολός και η κα Ζαφείρη.
Την ίδια ημέρα η Π.Α.Κ. της Κατερίνας Μπαλωμένου είναι το μεγάλο φαβορί στην εντός έδρας αναμέτρηση με τον Πρωτέα Λαμίας του Νώντα Μπλούχαρη. Το ματς θα αρχίσει στις 12 στο κλειστό Καρπενησίου. Με 63-89 είχαν νικήσει οι «πράσινοι» στο ματς του ΔΑΚ Λαμίας. Θα διευθύνουν οι κ.κ. Ευαγγεόπουλος και Χουσιάδας. Προγραμματισμένο ρεπό για τον Άρη Σπερχειάδας.
Το αναλυτικό πρόγραμμα και οι διαιτησίες:
Γ΄ ΕΣΚΑΣΕ(4ος Όμιλος)
8η αγωνιστική
Φάλαρα-Γ.Σ. Άτλας Πάρκο Λαού 18-3-2018 15:00
Διαιτητές: Χρήστος Γερονικολός& Μαρία Ζαφείρη(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)
Κριτές: Αναστάσιος Κανδηλάρης-Διονύσης Αναγνώστου-Βαγγέλης Δέδες(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)
Π.Α.Κ.-Πρωτέας Λαμίας Κλειστό Καρπενησίου 18-3-2018 12:00
Διαιτητές: Ιωάννης Ευαγγελόπουλος& Θανάσης Χουσιάδας (Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)
Κριτές: Θανάσης Γιαννόπουλος& Χρήστος Κοσμάς(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)