Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά συμπεριλήφθη στο πρόγραμμα του Run Cup Challenge το Μεγάλο Χωριό Ευρυτανίας. Συγκεκριμένα στις 5 Αυγούστου θα φιλοξενηθεί στα βουνά της Καλιακούδας ο αγώνας Kaliakouda Trail Run. Ο πρώτος αγώνας της σειράς διεξάγεται στην Παύλιανη στις 22 Απριλίου. Θυμίζουμε ότι 29 Ιουλίου θα πραγματοποιηθεί το Energy Duathlon Karpenissi, που γίνεται θεσμός ενώ στις 21 Ιουλίου ανακοινώθηκε η διεξαγωγή του Ευρυτάνειου Δρόμου στο Κρίκελλο.
![](https://4.bp.blogspot.com/-B7fGpNpQmNU/Wqet0ay-PHI/AAAAAAAEL4w/l9AM41tGdO0N_40-1HkHXG0AI1LFTzA6ACLcBGAs/s1600/ntais1.gif)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-nkSt-p3Dr1o/WQUB2BycfmI/AAAAAAAD1GE/A4iNDGNVEfgO4BjK3-WVZyW9lap5X1ZxACLcB/s1600/afthentikon-cam1.gif)