Η Γ.Ε. Αγρινίου άρχισε νικηφόρα τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής, στο οποίο συμμετέχει για πρώτη φορά. Επιβλήθηκε εντός έδρας με 70-62 του ΑΓΣΙ. Ο νεαποκτηθείς Χρήστος Μπαρούχας ήταν ο κορυφαίος της Γ.Ε.Α. με 23 πόντους και 1 3ποντο. Ο Αντώνης Δάρλας σημείωσε 10 με 2 τρίποντες «βόμβες» και ο Μιχάλης Σταμουλάκης 6 με μια τρίποντη «βόμβα». Άπαντες έχουν συμμετάσχει στο τουρνουά μπάσκετ Δήμου Καρπενησίου.
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-grNZRFRydK0/WYMwIA5e55I/AAAAAAAD-QU/KVV3DzGVpdk2N_MoK4SSI14ys1n_TnssQCLcBGAs/s1600/b2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)