![](https://4.bp.blogspot.com/-UFfF8WY1ox0/WbEVyZ0EKwI/AAAAAAAEA8Y/epHmDZ3XOiQDrPsUivIntgxWf7WoR2esgCLcBGAs/s200/images.jpg)
![](https://3.bp.blogspot.com/-tzQTCUHZ0_0/WbEVyMznDeI/AAAAAAAEA8U/f43U8cJJ0vMFcfzBFJeaGaFj_SRJuqeGgCLcBGAs/s200/solomonidis1.jpg)
Πέρασαν για μικρό χρονικό διάστημα στον Αίολο την περίοδο 2015-2016 και πρόσφατα μεταγράφηκαν σε νέες ομάδες. Αναφερόμαστε στον 25χρονο αμυντικό Ανδρέα Σουμέλα και στον συνομήλικο μεσοεπιθετικό Κυριάκο Σολομωνίδη. Ο πρώτος ανήκει στην Θύελλα Περιστερώνα(Τοπικό ΕΠΣ Μακεδονίας) και ο δεύτερος στον Καμπανιακό.
Ο Σουμέλας φόρεσε τις φανέλες της Καστοριάς, της Αναγέννησης Καρδίτσας, του Οικονόμου Τσαριτσάνης, του Φωκικού, του Ορφέα Ελευθερούπολης, της ΠΑΕΕΚ Κύπρου, του Μεγάλου Αλεξάνδρου Καρπερής και του ΠΑΟΝΕ Επταλόφου.
Ο Σολομωνίδης έχει παίξει επίσης στους Μπέμπηδες, στον Ηρακλή, στον Αγροτικό Αστέρα, στην Ζάκυνθο, στον Απόλλωνα Αρναίας, στην Καστοριά, στον Πυθαγόρα Κοντακαίκων και στον Ηρακλή Αμπελοκήπων.
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-grNZRFRydK0/WYMwIA5e55I/AAAAAAAD-QU/KVV3DzGVpdk2N_MoK4SSI14ys1n_TnssQCLcBGAs/s1600/b2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)