Σε μια πολύ όμορφη πρωτοβουλία την Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου στις 12 αντιπροσωπεία ποδοσφαιριστών του Βελουχίου μοίρασε προσκλήσεις στους μαθητές των σχολείων του Καρπενησίου για το ιστορικό παιχνίδι της ομάδας στην Γ΄ Εθνική ενάντια στον Ολυμπιακό Βόλου(Κυριακή 1/10, Δημοτικό Στάδιο Καρπενησίου). Συγκεκριμένα τους πρωταθλητές Ευρυτανίας του Γιάννη Φλωράκη εκπροσώπησαν οι: Δημήτρης Σιάτρας, Γιώργος Βαρότσης και Λευτέρης Γιαουπλάρι.
Η είσοδος για φοιτητές και μαθητές στον Κυριακάτικο αγώνα με τον Ολυμπιακό Βόλου θα είναι δωρεάν. Η διοίκηση της ομάδας κάνει έκκληση στον κόσμο να αποτελέσει 12o παίχτη των Καρπενησιωτών στην δύσκολη προσπάθεια της.
Ρεπορτάζ & Φωτογραφίες: Δημήτρης Κολλημένος
![](https://1.bp.blogspot.com/-grNZRFRydK0/WYMwIA5e55I/AAAAAAAD-QU/KVV3DzGVpdk2N_MoK4SSI14ys1n_TnssQCLcBGAs/s1600/b2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)