Η διοικούσα επιτροπή του Α.Σ. Ολυμπιακός Βόλου 1937 ανακοίνωσε την ώρα διεξαγωγής του φιλικού παιχνιδιού ενάντια στο Βελούχι. Συγκεκριμένα ο αγώνας θα γίνει την Κυριακή 20 Αυγούστου και ώρα 6 στο Πανθεσσαλικό Στάδιο του Βόλου.
Ο ιστορικός Ολυμπιακός του Μιχάλη Ζιώγα είναι πιθανός αντίπαλος του ΑΠΟΚ στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής. Σε δυο φιλικά έχει νικήσει με 10-0 τον Παγασητικό και 6-1 τον Πηλέα, ομάδες του τοπικού της ΕΠΣ Θεσσαλίας, ενώ την Τετάρτη 23/8 αντιμετωπίζει την Νίκη Βόλου. Για τον ΑΠΟΚ του Γιάννη Φλωράκη αυτό θα είναι το δεύτερο φιλικό μετά το 2-4 με τον Παλληνιακό.
![](https://2.bp.blogspot.com/-SH88K4t3A0w/VA9d3eNlIDI/AAAAAAACH0k/9OtHk_kHNzU/s1600/ntaisnew1.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://1.bp.blogspot.com/-grNZRFRydK0/WYMwIA5e55I/AAAAAAAD-QU/KVV3DzGVpdk2N_MoK4SSI14ys1n_TnssQCLcBGAs/s1600/b2.jpg)
![](https://lh4.googleusercontent.com/-dmNt480ItOY/TXu7bYrnkCI/AAAAAAAAAiQ/MZTVfGmEhkI/s1600/heaventel.gif)