Ο ΠΑΟΚ F.C. στην κατηγορία 1998-2000 σημείωσε την πρώτη του νίκη στο τουρνουά Karpenisi Boca Summer Cup. Επικράτησε με 3-2 του ιστορικού Αθηναϊκού για την 2η αγωνιστική, έχοντας σκόρερ τον Αλέξανδρο Γενιτσαρόπουλο(2 γκολ) και Πάνο Μπλέντζο. Η ομάδα του Γιώργου Χρυσαφόπουλου αγωνίζεται την Δευτέρα 27 Ιουνίου στις 10:15 με τον Εθνικό Πειραιώς και στις 18:15 με τον Αριστέα Άργους. Στο νικηφόρο ματς άρχσιαν οι: Φεγγούλης, Πλεξίδας, Πάτρου, Χρυσαφόπουλος Χ., Λιάγκας, Μπλέντζος, Αθανασόπουλος, Μπουμπουρής, Γενιτσαρόπουλος, Χρυσαφόπουλος Κ.(Γ) και Καββαδίας.
Φωτογραφίες: Παναγιώτης Κολλημένος
![](https://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](https://2.bp.blogspot.com/-bsGsx4tZW6U/VrirI9c2vcI/AAAAAAADRsU/LgWHogbY7NE/s1600/mponiasdiaf1.jpg)
![](https://4.bp.blogspot.com/-ER13cKfQ13k/Ui9Pi58qAtI/AAAAAAABbrA/grrTpD2O-lY/s1600/camelotnew1.jpg)