Δευτέρα 23 Μαΐου 2016

Ένωση Απολλωνίου/Ιστιαίας-Θήβα 1-2

Διπλό «ανόδου» πέτυχε μέσα στην Ιστιαία η Θήβα, η οποία επιβλήθηκε της τοπικής Ένωσης με 1-2 και πέρασε στην κορυφή του 7ου Ομίλου με 7 βαθμούς έναντι 6 του αντιπάλου της.
Μεγάλος πρωταγωνιστής των νικητών ήταν ξανά ο Δημήτρης Βεζιρτζόγλου(Έφτασε τα 4 γκολ), ο οποίος στο 35ο λεπτό άνοιξε το σκορ με χτύπημα πέναλτι και σκόραρε στο 74΄ με προβολή το 1-2 από κεφαλιά πάσα του Τσουπεή σε φάση που οι Ευβοιώτες ζήτησαν οφσαίντ. Οι γηπεδούχοι είχαν ισοφαρίσει με δυνατό σουτ του Μιχαήλ στο 68ο λεπτό.
Οι δυο ομάδες κατέχουν αυτήν την στιγμή τις δυο προνομιούχες θέσεις του 7ου Ομίλου.

Ένωση Απολλωνίου/Ιστιαίας (Θανάσης Γουρνάς): Μπιμπάι, Καλλίτσης, Βασιλείου(76΄ Μακρής), Τόουρφε, Πανάκης, Στεργίου Η., Στεργίου Α., Ηλιόπουλος, Ανέστης Β.(33΄ Γοργομάτης), Ανέστης Χ., Καρκασίνας(59΄ Μιχάλη)

Θήβα (Γιώργος Λάμπρου): Μακρής, Κοτώρος(40΄ Ελέζι), Παπαχαραλάμπους, Ευθυμίου, Ευσταθίου, Καραμπετιάν, Παναούλης, Γκαράνης, Τσομπάνης(81΄ Δούλος), Βεζιρτζόγλου, Τσουπεής(83΄ Βρεττός)

Διαιτητής: Σπυρίδων Μιχελής(ΣΔΠ Πειραιά)
1ος  Βοηθός: Ιωάννης Κοντιζάς(ΣΔΠ Πειραιά)
2ος Βοηθός: Παναγιώτης Χαλβατζάκος(ΣΔΠ Πειραιά)

Play Off ανόδου στην Γ΄ Εθνική(7ος Όμιλος)