Χωρίς νικητή και στις δυο αναμετρήσεις έληξε η 13η αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣ Ευρυτανίας, που πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 7/8 Φεβρουαρίου. Ποταμιά και Άγραφα στο ντέρμπι της 4ης θέσης παρέμειναν στο 1-1 και έτσι το ποια ομάδα θα μπει στα μπαράζ θα κριθεί την τελευταία αγωνιστική.
Αίολος και ΑΠΟΚ ήρθαν και αυτοί 1-1 στο ντέρμπι κορυφής. Ρεπό είχε η Κρέντη, ενώ από την όλη κατάσταση επωφελήθηκε η Μυρίκη, η οποία επικράτησε στα χαρτιά με 3-0 της Φραγκίστας και μείωσε την απόσταση από τις πρώτες θέσεις. Η 14η αγωνιστική της κανονικής διάρκειας, που θα πραγματοποιηθεί το ερχόμενο Σαββατοκύριακο περιλαμβάνει τους αγώνες: Μυρίκη-Αίολος, ΑΠΟΚ Βελούχι-Άγραφα και Κρέντη-Ποταμιά.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)