Με 5 αθλητές συμμετείχε στο διασυλλογικό πρωτάθλημα νοτίου Ελλάδος Tae Kwon Do ο Αθλητικός σύλλογος TKWD της Ευρυτανίας. Το πρωτάθλημα διεξήχθη στην Κάνηθο Ευβοίας το Σαββατοκύριακο 31 Ιανουαρίου-1 Φεβρουαρίου με την συμμετοχή περισσότερων από 750 αθλητών.
Η Σεμέλη Ζαρμακούπη αγωνίστηκε στην κατηγορία -37 κιλά κορασίδων, ο Οδυσσέας Γραμματίκας στην κατηγορία -45 κιλά παίδων, ο Θανάσης Ντρίβας στην κατηγορία -55 κιλά παίδων, η Ειρήνη Σταΐκούρα στην κατηγορία -44 κιλά κορασίδων και η Αλεξάνδρα Δροσίνη στην κατηγορία -51 κιλά κορασίδων. Οι 5 αθλητές-τριες είχαν καλή παρουσία, πλησίασαν τα μετάλλια, αλλά έφτασαν μέχρι την 4η θέση. Συνοδός προπονητής ήταν ο Νίκος Ζαρμακούπης.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)