Στο Χαλκιοπούλειο με την Φθία Λαμίας θα αναμετρηθούν οι κορασίδες της Πανευρυτανικής Ακαδημίας Καλαθοσφαίρισης της Κατερίνας Μπαλωμένου. Η αναμέτρηση θα ξεκινήσει την Κυριακή (15/2) στις 10 το πρωί και είναι στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου των κορασίδων της ΕΣΠΕΚΕΛ.
Η ομάδα του Καρπενησίου προέρχεται από την πρώτη της νίκη κόντρα στην Σπερχειάδα στο Καρπενήσι με 3-0 στα σετ και η Φθία από ήττα από τον Α.Ο. Λαμίας. Προπονητής των Λαμιωτισσών είναι ο παίχτης της ανδρικής ομάδας Θοδωρής Παπαθωμόπουλος.
Στην άλλη αναμέτρηση του ομίλου θα παίξουν στο μεγάλο ντέρμπι Α.Ο. Λαμίας και Γ.Σ. Λαμίας , με τον Άρη Σπερχειάδας να κάνει το ρεπό του.
Πρωτάθλημα κορασίδων ΕΣΠΕΚΕΛ(2ος Όμιλος)
4η αγωνιστική(15-2-2015)
Φθία Λαμίας-Π.Α.Κ. 10:00 ΔΑΚ Λαμίας
Γ.Σ. Λαμίας-Α.Ο. Λαμίας ΔΑΚ Λαμίας
Ρεπό: Άρης Σπερχειάδας
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)