Η ανεβασμένη Μυρίκη πέτυχε σπουδαία νίκη με 2-0 κόντρα στον ΑΠΟΚ και πανηγύρισε την είσοδο της στα μπαράζ, καθώς την επόμενη αγωνιστική θα κερδίσει στα χαρτιά την Φραγκίστα και Άγραφα-Ποταμιά αγωνίζονται μεταξύ τους. Η Κρέντη πήρε στα χαρτιά το παιχνίδι με την Φραγκίστα, ενώ ρεπό είχαν τα Άγραφα. Πρώτος σκόρερ είναι ο Δημήτρης Κουρλός με 11 γκολ και ακολουθεί με 9 ο Κώστας Σταμούλης της Μυρίκης. Οι δυο ποδοσφαιριστές βρήκαν ξανά τον δρόμο προς τα δίχτυα.
Η 13η(προτελευταία) αγωνιστική της Α΄ ΕΠΣΕ περιλαμβάνει τις αναμετρήσεις: Αίολος-ΑΠΟΚ Βελούχι και Άγραφα-Ποταμιά. Το δεύτερο παιχνίδι θα κρίνει την 4η ομάδα που θα συμμετάσχει στα play off, στα οποία ήδη βρίσκονται Αίολος, ΑΠΟΚ και Μυρίκη.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)