Στο πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣ Δυτικής Αττικής αγωνίζεται ο Θωμάς Μαντζιούρας. Ο 25χρονος ποδοσφαιριστής με Καρδιτσιώτικες «ρίζες» φορά την φανέλα της Ελπίδας Ασπροπύργου.
Ο Μαντζιούρας έπαιξε με τον ΑΠΟΚ ως αριστερός οπισθοφύλακας στην Δ΄ Εθνική την σαιζόν 2007-2008, έχοντας 28 παρουσίες στο πρωτάθλημα. Είχε έρθει στους Καρπενησιώτες από τον Ορφέα Σουρωτής σε ηλικία 18 ετών. Την επόμενη σαιζόν συμμετείχε με την Λαμία στην Γ΄ Εθνική, ενώ στην ίδια κατηγορία αγωνίστηκε με τον Αίαντα Σαλαμίνας την περίοδο 2009-2010. Είχε 21 συμμετοχές συνολικά στο πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής. Αγωνίστηκε επίσης στον Ωρωπό και στο Αιγάλεω.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)