Η Πανευρυτανική Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης ολοκλήρωσε και την φετινή της παρουσία στο εφηβικό πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΣΕ(5ος Όμιλος). Είχε μια νίκη στα χαρτιά και 5 ήττες(7 βαθμούς), τερματίζοντας 3η σε σύνολο 4 ομάδων. Πέτυχε 178 πόντους και δέχτηκε 422.
Πρώτος σκόρερ ήταν ο Θοδωρής Κατσαρός με 42 και ακολούθησε ο Χρυσόστομος Λιάπης με 35. Πρώτος στα 3ποντα ήταν ο Κώστας Νιαβής με 3, ενώ η ομάδα πέτυχε στο σύνολο 7. Οι τρεις τους αποτελούν μέλη και της ανδρικής ομάδας. Η Κατερίνα Μπαλωμένου χρησιμοποίησε 16 αθλητές στα 5 ματς που έδωσε η ομάδα, εκ των οποίων οι 11 «μάτωσαν» το διχτάκι. Δεν έχασαν αγώνα οι: Θοδωρής Κατσαρός, Χρυσόστομος Λιάπης, Μανώλης Νικολαΐδης και Βασίλης Καρφής.
Μια μόλις συμμετοχή είχε ο ταλαντούχος Θοδωρής Τάκης, ο οποίος έχει ξεχωρίσει με την ανδρική ομάδα στην Γ΄ ΕΣΚΑΣΕ, όπως και ο ποιοτικός Βασίλης Τσολάκης. Η Ακαδημία αγωνίστηκε φέτος με αρκετά νέα και άπειρα παιδιά, έχοντας σημαντικές απώλειες μετά τις αποχωρήσεις αρκετών παιχτών.
Οι σκόρερ, οι συμμετοχές και τα τρίποντα είχαν ως εξής:
Παίχτης
|
Πόντοι
|
Τρίποντα
|
Συμμετοχές
|
Κατσαρός Θοδωρής
|
42
|
0
|
5
|
Λιάπης Χρυσόστομος
|
35
|
1
|
5
|
Μπίκας Δημήτρης
|
16
|
0
|
4
|
Νιαβής Κώστας
|
13
|
3
|
3
|
Καμαρέτσος Γιάννης
|
12
|
0
|
3
|
Τσολάκης Βασίλης
|
12
|
1
|
1
|
Νταβαρίνος Άρης
|
9
|
0
|
4
|
Νικολαΐδης Μανώλης
|
7
|
0
|
5
|
Καρφής Βασίλης
|
5
|
1
|
5
|
Κοντοκώστας Θανάσης
|
4
|
0
|
4
|
Νούλας Αποστόλης
|
3
|
1
|
1
|
Θεοδώρου Στέφανος
|
0
|
0
|
2
|
Μπίστας Κώστας
|
0
|
0
|
2
|
Τσιώλης Λάμπρος
|
0
|
0
|
1
|
Καμαρέτσος Λάμπρος
|
0
|
0
|
1
|
Τάκης Θοδωρής
|
0
|
0
|
1
|
Επιμέλεια: Δημήτρης Κολλημένος
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)