Τεράστια επιτυχία στο Pearl Izumi Mountain, που έγινε στο Κρυονέρι σημείωσε η Φωτεινή Κολόκα από την Ευρυτανία. Η αθλήτρια του ΕΟΣ Καρπενησίου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των γυναικών στα 9 χιλιόμετρα.
Τερμάτισε 1η με χρόνο 0:49:49 σε σύνολο 65 αθλητριών!. Η διοργάνωση πραγματοποιήθηκε από το Running Magazine σε συνεργασία με την Pearl Izumi Mountain Cup 2015 και την Chrono Track Systems. Περιελάμβανε αγώνα των 9 και των 14 χιλιομέτρων. Συμμετείχαν πάνω από 730 δρομείς βουνού μέσα από τα μονοπάτια και τους χωματόδρομους στους πρόποδες της Πάρνηθας.
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)