Ολοκληρώθηκε με το παιχνίδι Π.Α.Κ.-Έσπερος Λαμίας η 1η φάση του εφηβικού πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΣΕ, όσον αφορά τον 5ο Όμιλο. Την πρόκριση στην επόμενη φάση πανηγύρισαν ο Έσπερος Λαμίας και ο Πήγασος Αγίου Κωνσταντίνου. Η εκπρόσωπος του νομού μας Π.Α.Κ. τερμάτισε 3η, ενώ τελευταίος έμεινε ο Μώλος, ο οποίος δεν κατέβηκε σε δυο παιχνίδια.
Στην 2η φάση οι 10 ομάδες, που προκρίθηκαν (Οι 2 πρώτοι των 5 ομίλων) θα χωριστούν σε 2 ομίλους των 5 ομάδων με γεωγραφικά κριτήρια. Σε κάθε όμιλο θα διεξαχθούν μονοί αγώνες σε έναν γύρο και κάθε σωματείο θα αγωνιστεί δυο φορές εντός και δυο φορές εκτός έδρας. Η σειρά των αγώνων θα καθοριστεί με κλήρωση. Στην 3η φάση θα προκριθούν οι 2 πρώτες ομάδες κάθε ομίλου και θα αγωνιστούν στον τελικό σε ουδέτερο γήπεδο για την ανάδειξη του πρωταθλητή.
Η τελική βαθμολογία του 5ου Ομίλου
Ομάδα
|
Βαθμοί
|
Πόντοι
|
Διαφορά Πόντων
|
Έσπερος Λαμίας
|
12
|
530-269
|
+261
|
Πήγασος Αγίου Κωνσταντίνου
|
10
|
312-228
|
+84
|
Π.Α.Κ.
|
7
|
178-422
|
-244
|
Μώλος
|
5
|
203-304
|
-101
|
![](http://2.bp.blogspot.com/-sAx3_a5l_oo/UisAhZ6RiAI/AAAAAAABbEA/sFmKv-xH1QE/s1600/tsigaridanew.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-iziUPztVc14/VI76IwascWI/AAAAAAACTC0/SUGAko_hJyk/s1600/kokotinisdiaf2.jpg)
![](http://1.bp.blogspot.com/-BlVCrg_XokE/UkIL8kMG7qI/AAAAAAABc_I/rM65Po9nQvs/s1600/lappas2.jpg)
![](https://lh3.googleusercontent.com/-DjwvnfJI8J8/TXu7fvKlPNI/AAAAAAAAAiU/EZVs4__P_bk/s1600/cinematel.gif)